Az ambulanciára érkezőket a földszinti pultnál regisztráljuk. A kemoterápiás kezelésekre előjegyzést adunk előzetes egyeztetés szerint hétfői, szerdai vagy pénteki napra.
Kérjük, legyen egy lista önnél a rendszeresen szedett gyógyszereiről. Az első kezelés alkalmával érvényes TAJ kártyát, személyi igazolványt, lakcímkártyát, zárójelentéseket, szövettani és vizsgálati eredményeket (legfrissebb CT, PET-CT, MR), a további kezelések alkalmával a friss leleteket, a kezelések között más intézményben történt ellátásról szóló zárójelentést, valamint az első alkalommal kapott tumormarker lapot kérjük elhozni.
A kezelések előtt minden alkalommal vért kell vennünk. Erre nem szükséges éhgyomorral érkezni, s ha a kezelőorvos másként nem kéri, a rendszeresen szedett gyógyszereket is be kell venni. Azért történik minden terápiás ciklus előtt vérvétel, hogy az orvos megállapíthassa, biztonságosan elkezdhető-e a kemoterápiás kezelés. A daganatgátló terápia elindítását a kezelőorvos rendeli el, aki tájékoztatást ad a kezelések várható időtartamáról is. Nemcsak a hatóanyagok számítanak, hanem az ütemezés, az időzítés is, ezért fontos ezt betartani, kérjük legyen ebben partnerünk.
Infúziós kezelésként nemcsak klasszikus kemoterápiás hatóanyagokat alkalmazunk, hanem célzott daganatellenes gyógyszereket is, ezeket sok betegségtípus esetén kombinációban adjuk. A kemoterápiás szereket leggyakrabban a karon vagy a kézfejen található vénába beillesztett kis műanyag cső segítségével kötjük be. Szakmailag indokolt esetben lehetőség van port behelyezésére.
Minden ágy mellett megtalálható egy hívó (piros gomb), amelynek segítségével szükség esetén tud jelezni a nővéreknek. Ha bármilyen panaszt, rendellenességet tapasztal az infúzió beadása során, kérjük halogatás nélkül, azonnal jelezze ezt munkatársainknak!
Nemcsak a betegséget kezeljük, hanem betegeinkre is figyelünk. Ezért első alkalommal minden új betegünket megkeresi az osztályos pszichológus egy rövid beszélgetésre, hogy felmérje, miben tud segíteni. Ekkor egy kérdőívcsomagot is közösen kitöltenek, ez szintén a vizsgálatok része.
A kezelések közötti vérképkontroll az ambulancián, a kontrollvizsgálat a kezelőorvos rendelési idejében történik. Panasz (erős és nem csillapodó mellékhatások, fertőzésre utaló láz, stb.) esetén az ambulancia nyitvatartási idejében munkanapokon 8-15 óráig (a kezelőorvos rendelési idejétől függetlenül) tudnak betegeink soron kívül jelentkezni.
Az ambulancia telefonszáma: 061 455-8100 / 8273