Nem elég gyógyszereket adni a daganatos betegeknek. Az onkológiai terápiák eredményessége a betegek laborleletein és fizikai állapotán túl azon is múlik, hogy milyen lelkiállapotban érkeznek az osztályra, majd hogyan távoznak onnan, milyen érzelmi és mentális állapotban élik két orvosi vizit vagy kezelés között az életüket. Az osztályon dolgozó pszichológus által nyújtott támogatáson túl a célkitűzések között szerepelt, hogy elérhető legyen egy olyan pszichoszociális támogató háttér is, amely az onkológián kívül is szerteágazó segítséget nyújt a betegeknek. Az onkológiai centrum e törekvése országos modellprogramként a Tűzmadár-programban öltött testet. 2009-ben a kórház vezetése által támogatva, az onkológiai centrum betegközpontú szolgáltatásainak kiterjesztése érdekében a Fővárosi Önkormányzat 20 évre használatba adta az intézmény 1-es pavilonját.
Egy olyan központ terve körvonalazódott, ahol onkológiában jártas pszichológusok, gyógytornászok, dietetikusok, tanácsadók, civil szervezetek összefogva dolgoznak azért, hogy a betegeknek és hozzátartozóiknak minél komplexebb segítséget nyújtsanak a gyógyulás, illetve a betegséggel való együttélés folyamatában.
A Tűzmadár Ház kialakítását széles körű összefogás tette lehetővé: az anyagi háttér jelentős részét a támogatók révén a Daganatos Betegek Gyógyításáért és Rehabilitációjáért Alapítvány nyújtotta. A Tűzmadár Házban működik a Gyógyulj Velünk Egyesület irodája is, az épület közösségi tere számos civil és szakmai program helyszíne is.